Jauktā cīņas māksla (MMA) ir viens no visstraujāk augošajiem sporta veidiem uz planētas; tas aizrauj pasauli ar spēku, atlētismu un priecīgu satraukumu. Jūs, draugs vai ģimenes loceklis var uzdot sev jautājumu: “Kā es varu sākt trenēties MMA?”
Turpmāk mēs soli pa solim parādīsim, kā trenēties MMA. Process, lai kļūtu par MMA cīnītāju ir patiesi unikāls.
5 soļi, kam jāsako, lai kļūtu par MMA cīnītāju :
- Izpratne par trim galvenajām cīņas jomām
- Pārdomas
- Trenējieties gudri
- Iegūstiet amatieru pieredzi
- Reklamējiet sevi
Bet vispirms ir svarīgi īsi noskaidrot sporta vēsturi un to, kā noteiktas cīņas mākslas disciplīnas parādījās kā dominējošās sporta pasaulē.
Īss ieskats jauktas cīņas mākslas pirmsākumos:
Sen pagājuši ir stereotipisko agresīvo, dusmīgo, noziedzīgo cīnītāju laiki. Mūsdienās MMA cīnītāji ir vieni no disciplinētākajiem, prātīgākajiem, čaklākajiem un talantīgākajiem sportistiem.
Kad šis sporta veids aizsākās 1990. gadu sākumā, cīnītāji bieži vien bija lieli, ar testosterone “piepūtušies”, kuriem nav bijušas formālas apmācības nevienā cīņas sporta veidā.
Kurš uzvarētu cīņā starp MMA cīkstoni un bokseri? Starm Muay Thai cīnītāju un karatē praktiķi? Kurš cīņas mākslinieks triumfētu pāri visiem pārējiem, ja viņu novietotu cīņas arēnā bez svara klasēm un tikai ar trim noteikumiem; Nav sitienu pa cirkšņiem, acīm vai nokauta.
Līdz ar sporta attīstību 1990. gadu vidū, mēs redzējām cīkstēšanos, boksu / kikboksu un Brazīlijas Jiu Jitsu nesen izmantoto cīņas mākslu kā dominējošos cīņas veidus.
Nekad mazāka auguma vīrietis nebija spējis pieveikt daudz lielāku un spēcīgāku vīrieti, līdz Rojs Greisijs uzvarēja pašā pirmajā UFC turnīrā; UFC 1
Tikai 79 kg smagais Rojss bija veiksmīgs, uzvarot Kimo, 108 kg smago Taekwondo melnās jostas ieguvēju, tādējādi sagraujot visus priekšstatus, ka lielākais cīnītājs vienmēr uzvarēs.
Rojsa panākumi UFC uzsāka brazīļu Jiu Jitsu izvirzīšanos MMA apmācības priekšgalā. Jiu Jitsu līdz šai dienai joprojām ir viena no MMA galvenajām disciplīnām, un tā ir obligāta, ja vēlaties kļūt par MMA cīnītāju.
1) Izpratne par trim galvenajām cīņas jomām
Ja esat kāds, kurš vēlas uzzināt, kā uzsākt savu ceļu MMA, uzsākt apmācību var šķist satraucoši. Ir daudzas cīņas mākslas disciplīnas, kurās iesaistoties nāksies daudz laika veltīt mācībām.
Tomēr sadalīsim MMA cīņu trīs galvenajās jomās:
Stand-up: Cīņa, kas notiek, kamēr abi pretinieki stāv kājās, un sitieni notiek ar rokām, kājām, elkoņiem un ceļgaliem.
Klinčs: Lai arī abi cīnītāji joprojām stāv, klinčs atšķiras no stand-up apmācības ar to, ka cīnītāji ir ļoti cieši blakus – ķermenis pie ķermeņa, cits citu turot cīņā un piesaistot pozīcijas, nevis veicot sitienus.
Zeme: Kā jūs varētu saprast, tas attiecas uz visām cīņām, kas notiek uz zemes.
Kāda cīņas māksla ir būtiska katrā no trim cīņas jomām?
Stand-up cīņas disciplīnas:
- Bokss
- Kikbokss
- Muay Thai
- Karatē
- Taekwondo
Bokss nodrošina stabilu pamatu roku un kāju darbībām, kas nepieciešami, lai gūtu panākumus MMA cīņā. Tomēr MMA cīņa ir dinamiska; elkoņi, ceļgali un pēdas ir ieroči, kas jums jāiemācās izmantot. To bokss nemāca. Bokss, kikbokss un Muay Thai cilvēkam, kas tikai sāk darboties MMA, nodrošinās visizcilākās prasmes un pamata izpratni par pēdu un roku darbu. Šo disciplīnu nodarbības tiek piedāvātas cienījamās MMA sporta zālēs.
Klinča cīņas disciplīnas:
- Muay Thai
- Kikbokss
- Cīņas
- Džudo
- Džiu-džitsu
Klinčs ir unikāls ar to, ka tā ir vidējā zona vai pārejas zona starp zemes un stāvēšanas cīņām. Tie, kas vēlas cīnīties uz zemes, izmantos piesaistītos līdzekļus klinča ietvaros, lai nomestu pretinieku un panāktu cīņu sev vēlamajā iznākumā.Tie, kas dod priekšroku palikt stāvus un sist, izmantos klinču, lai izmantotu ceļus un elkoņus, kas potenciāli var beigties ar uzvaru. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties, lai cīņa būtu stāvus vai notiktu uz zemes, jūsu apmācībā būtiska būs spēcīga izpratne par klinča darbu.
Zemes cīņas disciplīnas:
- Džiu-džitsu
- Cīņasreslings
- Džudo
Džudo popularizēja tādi cīnītāji kā Ronda Rousey un Karo Parisyan. Lai arī tas ir olimpisks sporta veids un uzsver ķermeņa kontroli, džudo apmācības iesācējam, iespējams, nav nepieciešamas.
Kā jauktās cīņas mākslas iesācējam, jums liela daļa laika jāpavada Jiu Jitsu un Wrestling treniņos. Spēcīga to izpratne būs būtiska, ja vēlaties kļūt par MMA cīnītāju.
Džiu-Džitsu iemācīs jums ķermeņa kontroli un aizsardzību uz vietas. Šai disciplīnai vajadzētu veltīt daudz laika.
Turklāt reslings ir neticami efektīvs, lai iemācītos kontrolēt pretinieka ķermeni un uzveikt pretiniekus uz zemes.
Ir gandrīz neiespējami izdzīvot kā profesionālam MMA cīnītājam, ja vien jūs neesat labi sagatavots visās cīņas jomās. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka vairums profesionālo MMA cīnītāju sāka trenēties jaunībā un ir specializējušies kādā no iepriekš uzskaitītajām cīņas mākslām.
Ļoti bieži ir iespējams redzēt profesionālus cīnītājus, kuri pat gadu desmitus specializējas tikai vienā no iepriekšminētajām cīņas mākslām. Tikai pēc tam viņi sāk apgūt citas cīņas jomas un kļūst par vispusīgiem un profesionāliem MMA cīnītājiem.
Tā kā sports turpina attīstīties, šī tendence ir sākusi mainīties. Tagad mēs redzam, ka nākamās paaudzes cīnītāji dodas tieši uz MMA sporta zāli, nevis vispirms sacenšas vidusskolas cīkstēšanās sacensībās vai sacenšas Džiu Džitsu vai kikboksa turnīros.
Apkopojot iepriekš minēto, vissvarīgākās cīņas mākslas cīņas iesācējiem ir šādas:
- Bokss / kikbokss
- Muay Thai
- Džiu-džitsu
- Cīņas
Kā kādam, kurš sāk jauktās cīņas mākslas apmācību, ir svarīgi izveidot spēcīgu pamatu šīm četrām disciplīnām.
2) Pārdomas
Veltiet laiku, lai pārdomātu savus iemeslus, kāpēc vēlaties kļūt par MMA cīnītāju. Jūsu personīgie mērķi uzsākt apmācību noteiks jūsu izvēlēto sporta zāli un apmācības veidu.
Varbūt jūs esat neticami kaislīgs un vēlaties turpināt MMA, lai kļūtu par profesionālu cīnītāju. Varbūt jums patīk skatīties sportu un vēlaties sākt trenēties, vienkārši iegūstot formu un regulāri trenējoties.
Lai kāds būtu jūsu iemesls, ir svarīgi to vispirms noskaidrot, lai jūs varētu diskutēt ar savu treneri vai instruktoriem. Ja vēlaties sacensties un kļūt par profesionāli, jūsu instruktori, treneri un komandas biedri izturēsies pret jums savādāk nekā tad, ja esat kāds, kurš vienkārši vēlas iemācīties Džiu Džitsu un labi pasvīst.
3) Esiet rūpīgs
Kad esat nolēmis par savu gala mērķi izvērst MMA, piesakieties treniņiem un izpētiet savas vietējās sporta zāles.
Katrā sporta zālē dažādos laikos būs dažādas cīņas mākslas nodarbības. Dažas var piedāvāt Muay Thai nodarbību pulksten 6:00, bet citi – pulksten 20. Lielākā daļa sporta zāļu tiešsaistē publicēs pašreizējo nodarbību grafiku.
Uzziniet, vai viņi vairāk koncentrējas uz vienu konkrētu cīņas mākslu. Apjautājieties, aprunājieties ar galveno treneri un uzziniet, kāds ir sporta zāles pamats. Daudzas sporta zāles atvēris bijušais profesionālais cīnītājs, kurš specializējās vienā cīņas mākslā (piemēram, kikboksā vai Jiu Jitsu).
Sporta zālē var būt tendence likt lielu uzsvaru uz vienu cīņas mākslu. Ja jums patīk Jiu Jitsu un trenažieru zāles īpašnieks ir džiu džitsu melnā josta, kas kādreiz sacentās, tas jums lieliski derēs.
Tomēr, vēlaties apgūt cīņas mākslu kopumu, jūs vēlēsieties atrast sporta zāli, kas piedāvā labi sastādītu, dažādu nodarbību grafiku ar pieredzējušiem treneriem katrā cīņas mākslā.
Katram jaunajam MMA cīnītājam, kas nupat sācis trenēties, ir svarīgi sākt lēnām un zināt savas robežas. Galu galā jūs nevarat progresēt kā MMA cīnītājs, ja esat ievainots un nevarat trenēties.
Vairumā sporta zāļu tiek sludināta filozofija – atstāt savu ego aiz durvīm. Tur nav īstais laiks vai vieta, kur parādīt, ka esat spēcīgākais, izturīgākais. Visi cilvēki ir sporta zālē, lai mācītos un kļūtu labāki.
Trenējoties uz vietas, ir svarīgi iemācīties “izsisties”, izvairīties vai pat pakļauties, lai izvairītos no ievainojumiem. Džiu Džitsu tas var notikt ātri, un ātri var notikt pāreja no neliela diskomforta uz traumu vai bezsamaņu.
4) Iegūstiet amatieru pieredzi
Ir svarīgi necīnīties, kamēr jūs nevienojaties ar savu treneri, ka esat gatavs. Jauktā cīņas māksla ir neticams sporta veids, kas veicina smagu darbu un veselīgu dzīvesveidu, tomēr konkurences sekas var būt briesmīgas.
Nekad nesteidzieties konkurēt. Jums bieži jārunā ar saviem treneriem, un viņiem ir jāpārbauda savas spējas un progress.
Kad esat gatavs aizvadīt pirmo cīņu, nākamais solis būs sacensības amatieru līmenī vietējā apritē. Ja jūsu mērķis ir galu galā kļūt par profesionāli, veltiet tam laiku. Ir svarīgi iegūt pēc iespējas vairāk amatiera pieredzes.
5) Iemācieties sevi reklamēt
Būt profesionālam MMA cīnītājam ir unikāli ar to, ka izveicība un pašreklāma ir vitāli svarīga jūsu karjerai un algas pakāpei. Jūsu kā profesionāla cīnītāja vērts (un, savukārt, arī jūsu atalgojums) ir tikai tik daudz, cik fanu jūs varat ievietot sēdvietās.
Izveidojiet sociālo mediju platformas, lai dalītos savā dzīvē un stāstā ar iespējami daudziem cilvēkiem un faniem. Izmantojiet sociālos plašsaziņas līdzekļus, lai izsauktu citus cīnītājus un “iepazīstinātu” savu ceļu uz augstāka profila cīņām.
Nav tik svarīgi, lai faniem jūs patiktu. Cilvēki noskaņosies tieši uz cīnītājiem, kurus viņi ienīst, kā arī cīnītājiem, kurus viņi mīl. Neatkarīgi no tā, vai viņi jūs mīl vai ienīst, ir svarīgi, lai viņi noskaņotos vai nu redzēt, ka jūs uzvarat, vai redzēt, kā jūs zaudējat.
Kļūšana par MMA cīnītāju prasa smagu darbu un visu mūžu nodošanos. Ja jums patīk sports, ja jums patīk sacensties un esat gatavs sākt, nav labāka laika kā šobrīd, lai iesaistītos pasaules visstraujāk augošajā sportā!