Varnelim pasaules čempionātā BJJ sudrabs, Eisaks finišē 8.vietā

By Artūrs Stulpiņšaugusts 28th, 2017jaunumiKomentāri ir izslēgtiVarnelim pasaules čempionātā BJJ sudrabs, Eisaks finišē 8.vietā

No 24. – 26. augustam ASV pilsētā Lasvegasā, laikā, kad visa pasaule bija pieurbusies pie TV ekrāniem, lai sekotu līdzi boksa mačam starp Floidu Meivezeru un Konoru Makgregoru, notika pasaules čempionāts Brazīļu Džiu-Džitsu (BJJ) Masters grupā, kurā “Tukuma Brāļu” cīkstoņi Mareks Varnelis izcīnīja sudrabu, bet Jānis Eisaks palika vienu soli aiz goda pjedestāla.

Pasaules čempionāts BJJ tiek rīkots kopš 1996. gada, taču tikai šogad pirmo reizi šī sporta veida pastāvēšanas vēsturē savus spēkus izmēģināja Latvijas sportisti.

Latvijas vārdu šajās prestižajās sacensībās nesa Andrejs Maslovs (Daugavpils), Anda Lūciņa (Rīga), Aleksandrs Blins (Ludza), Evita Bērziņa (Rīga), kā arī tukumnieki Mareks Varnelis un Jānis Eisaks.

Fantastisku sniegumu nodemonstrēja supersmagā svara atlēts Mareks Varnelis, kurš bija spēcīgāks par amerikāņiem Džo Hoglundu (viņš tika diskvalificēts), Kristoferu Hartleinu SK0-004 un Danielu Šusteru, bet finālā, lai arī cīņa noslēdzās neizšķirti, tiesnesis uzvaru atdeva mājiniekam Horhem Manilam. Rezultātā Marekam, kurš šogad Eiropas čempionātā paņēma sudrabu, arī pasaules čempionātā otrā vieta.

Nedaudz sliktāk veicās vairākkārtējam Baltijas un Latvijas čempionātu medaļniekam Jānim Eisakam, kurš piecdesmit sportistu konkurencē par medaļām cīnījās svarā līdz 88,2 kg un ar saviem 83,4 kg bija pats vieglākais šīs svara kategorijas dalībnieks. Pirmajā mačā tukumnieks pēc 648-244 punktiem uzvarēja amerikāni Spenseru Pītersu, bet nākamajā kārtā pēc pretinieka atteikuma tika uzveikts Andrejs Hodakovskis (Krievija), līdz Jāni sīvā cīņā ar minimālu punktu pārsvaru apstādināja Diego Pilosi (Itālija), kurš tādā veidā nodrošināja sev bronzu. Ja Jānis būtu uzvarējis, viņš sev kā minimums nodrošinātu trešo vietu, bet tā viņam bija jāsamierinās ar dalītu 8.pozīciju.