Mareks Varnelis kļuvis par Eiropas vicečempionu BJJ

By Artūrs Stulpiņšmaijs 6th, 2017jaunumiKomentāri ir izslēgtiMareks Varnelis kļuvis par Eiropas vicečempionu BJJ

6. maijā Spānijas pilsētā Barselonā notika Eiropas čempionāts Brazīliešu Džiu – Džitsu (BJJ) veterāniem, kurā svara kategorijā virs 100 kg otro vietu izcīnīja sporta kluba “Tukuma Brāļi” cīkstonis Mareks Varnelis.

Marekam paveicās izlozē, un viņš bez cīņas tika ielozēts jau pusfinālā, kurā tukumnieks spēkojās ar Krievijas sportistu Mihailu Petrovu. Krievs priekš Varneļa nebija sīvs pretinieks un izcīnīta uzvara, pielietojot žņaugšanas paņēmienu.

Finālā Marekam pretī stājās divkārtējais pasaules čempionātu medaļnieks Pjotrs Kurkuss (Polija). Lai arī cīņa ritēja punkts punktā, cīņas izskaņā uzvaru izrāva polis.

“Šī, iespējams, bija pati sarežģītākā, un tajā pašā laikā interesantākā mana cīņa. Poļa cīņas stils bija ļoti līdzīgs baltkrieva cīņas manierēm, ar ko es 2014. gadā tikos Baltijas čempionāta finālā,” ar iespaidiem pēc fināla dalījās Mareks Varnelis, kurš pie saviem daudzajiem sasniegumiem sportā nule pievienojis Eiropas čempionāta sudraba medaļu.

“Fināla mačā bija daudz metienu, spēka paņēmienu un, protams, emociju. Manuprāt, cīņa izvērtās ļoti dinamiska. Biju tuvu uzvarai, taču polis mani paņēma uz pieredzi un raksturu. Nav kauns zaudēt tiks spēcīgam atlētam kā Kurkuss.”