Zviedris kļūst par Baltijas čempionu BJJ, Eisakam bronza

By Artūrs Stulpiņšaprīlis 30th, 2017jaunumiKomentāri ir izslēgtiZviedris kļūst par Baltijas čempionu BJJ, Eisakam bronza

29. aprīlī Vseveloda Zeļonija džudo skolā norisinājās atklātais Baltijas čempionāts Brazīliešu Džiu-Džitsu (BJJ), kurā dalību bija pieteikuši arī divi sporta kluba “Tukuma Brāļi” atlēti Artūrs Zviedris un Jānis Eisaks.

Divkārtējais Latvijas čempions BJJ Zviedris startēja svara kategorijā virs 100 kg. Viņš pusfinālā, pielietojot sāpju paņēmienu, uzvarēja Robertu Vanagu Vasiļjevu (V.Zeļonija sporta skola), bet finālā bija pārāks par Vadimu Zaicevu (Giudichi team), nodrošinot sev 2017. gada Baltijas čempiona titulu.

Jāpiebilst, ka, neskatoties uz augstajiem panākumiem Latvijas čempionātos un citos turnīros, Baltijas čempionātā Artūrs Zviedris startēja pirmo reizi.

Savukārt Eisaks, kurš pirms diviem gadiem Baltijas čempionātā izcīnīja sudrabu svara kategorijā līdz 88,2 kg, šogad par medaļām spēkojās svara kategorijā līdz 94,5 kg. Šajā svara divīzijā dalību bija pieteikuši astoņi cīkstoņi.

Ceturtdaļfināla kaujā Jānis, pielietojot žņaugšanas paņēmienu, viegli tika galā ar igauņu sportistu Manfrēdu Mūgu (Hilti BJJ Pärnu), bet pusfinālā tukumnieks ar minimālu punktu pārsvaru cieta sakāvi pret citu igauni Vallo Isopu (Vöimala). Rezultātā Jānim Eisakam trešā vieta.

Komandu kopvērtējumā “Tukuma Brāļi” divdesmit sporta klubu konkurencē izcīnīja augsto 9.-11.vietu, jo jāņem vērā, ka mūsu klubu pārstāvēja tikai divi atlēti un abi tika pie medaļām.

“Artūrs izdarīja visu pēc plāna un kļuva par čempionu, tikai Jānis pusfinālā cīņas izskaņā pieļāva kļūdu un izlaida uzvaru no rokām. Tomēr Jānim vairāk ir jātrenējas! Netrenējoties uz augstiem rezultātiem nevar cerēt. Jebkurā gadījumā esmu apmierināts ar abu puišu sniegumu,” savu komandas biedru sniegumu atzinīgi novērtēja Mareks Varnelis, kurš pats gatavojas maijā doties uz Eiropas čempionātu veterāniem, kurš šogad risināsies Spānijā.

Šajā atklātajā Baltijas čempionātā bez Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sportistiem uz paklāja kāpa arī atlēti no Baltkrievijas, Vācijas, Beļģijas, Somijas, Turcijas, Indijas un Brazīlijas.

 

Baltic Open BJJ championship 2017 best teams:
ADULT GROUP mens/womens GI

 1. GIUDICI TEAM 40 points
  2. PROFESIONALIS 31 points
  3. HOLY FAMILY GYM/ROGER GRACIE TEAM BELARUS 21 points
  4. BJJAcademyLV 20 points
  5. Hilti BJJ Pärnu 17 points
  6. Vöimala 16 points
  7. Jiu Jitsu Team Jelgava 12 points
  8. Fighter House/Roger Gracie Academy Kaunas 11 points
  9.-11. Jujutsu.lv 10 points
  9.-11. Roger Gracie Academy Vilnius 10 points
  9.-11. Tukuma Brāļi 10 points
  12. Brazil 3 points
  13.-15. Daugavpils Grappling Team 1 point
  13.-15. Valmieras Džudo Skola 1 point
  13.-15. Vsevoloda Zelonija Sporta skola 1 point
  16.-20. Satori
  16.-20. Saldus
  16.-20. Turkie
  16.-20. Tallin/EST